top of page

Styl skandynawski - prostota i funkcjonalność w jednym

Styl skandynawski to wnętrza proste jasne i funkcjonalne. To połączenie nowoczesności z przytulnym wnętrzem gościnnego domu. Obowiązują w nim jasne barwy bieli, szarości, brązu, beżowe akcenty i faktura naturalnego drewna. Daje to wrażenie świeżości i optycznie powiększa nawet małe wnętrza.

Efekt potęguje umiejętne posługiwanie się światłem: Mowa tu o jak największym doświetleniu pomieszczeń.

We wnętrzu skandynawskim rzadko spotkamy zasłony lub firanki. Jeśli już będziesz potrzebować pewnego rodzaju firankę będzie to, prosty zwiewny materiał nie ograniczający dostępu promieni słonecznych. Rolę zasłony pełnią przeróżnego rodzaju rolety i żaluzje o przepustowości światła od 0%-90%.

Sztuczne światło doświetlać ma każdy fragment pomieszczenia dlatego tak popularne są różne źródła światła. Począwszy od ekologicznych opraw ledowych, a skończywszy na designerskich żarówkach wolframowych o przeróżnych formach i wzorach zaplecenia drucika żarowego.

W skandynawskim wnętrzu widać szczególne przywiązanie do natury. Zamiast popularnych laminatów spotkamy drewno w kolorze naturalnym, lub bielonym.

Płytki ceramiczne często pochodzą z małych wytwórni, gdzie wykonuje się je ręcznie, co widać w ich formie, fakturze i malowaniu. Meble cechuje niezwykła funkcjonalność i prostota. Nie spotkamy tu elementów zbędnych. Wszystko będziemy mieli zawsze pod ręką i wszystko co znalazło się we wnętrzu nie znalazło się w nim z przypadku, tylko pełni określoną funkcję.

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.housetohome.co.uk/product-idea/picture/scandinavian-kitchens-10-of-the-best-accessories/4

Najpopularniejsze posty:
Ostatnio dodane posty:
Archiwum
Szukaj za pomocą tagu
Nie ma jeszcze tagów.
Śledź nas za pomoca:
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page